Kleinspitz, musta ja ruskea, 2019

Vuoden kleini 2019, musta & ruskea

1. FI MVA PMJV-18 Ramovet’s Demodex 54
(Tempore Knows Best x Tregai Charlie Aida) om. Sonja Ahola
2. C.I.B. & POHJ & FI & DK & NO & EE & LV & LT & BALT MVA DKJV-16 HeJW-16 JV-16 HeW-17,-19 TLNW-19 EEV-19 Tempore By The Way 51
(Tempore Making Waves x Tempore Extreme Ops) om. Laura Blomvall
3. Old Harbor’s Haters Gonna Hate 50
(Old Harbor’s Diamonds Are Forever x Old Harbor’s Coco Colada) om. Jenni Ruuti
4. FI MVA HeW-19 V-19 Ticapon Lots Of Love 49
(Cadinan Ohoi x Ticapon Like A Wish) om. Lea Tumelius
5. FI MVA Pienenpolun Lilla Milla 48
(Baccarat Cherie Boheme x Pienenpolun Lady Diamond) om. Kati Hujanen
6. FI & LT MVA EE & RO JMVA HeW-18 Pienenpolun Lady Betty 46
(Istar Monteka x Pienenpolun Lady Beauty) om. Kirsi Lappalainen
7. FI MVA Leinikan Becky Lou 44
(Ticapon Young Rebel x Leinikan Yolanda) om. Lea Tumelius
8. C.I.B. & FI & LV & LT MVA JV-10 LTV-12 HeVW-18,-19 VV-18,-19 Pienenpolun Lady Pernilla 43
(Shafran Sheeny Berry Ron x Pienenpolun Lady Juuli) om. Merja Puuskamäki
9. Cadinan Stara 42
(Cadinan Sigismund x Cadinan Iki Ihana) om. Pirkko Sihvonen
10. JV-19 Tanssitassun Hula Hula 40
(Pienenpolun Priimus x Tanssitassun Amoria) om. Liisa Auvinen
10. FI & SE & DK & LT & BY MVA Tempore Trivia Quiz 40
(Äventyrs Marquis Kahn x Tempore Name Game) om. Anne-Mari Virtanen
12. C.I.B. & FI & EE & LT MVA LT & LV & EE & BALT JMVA JV-17 HeJW-17 HeW-17 PMJV-17 LTJV-18 Basnauz Black Brie 38
(Candidus Elli Z Gipova x Basnauz Brown Sandra) om. Jenni Luukkanen & Maiju Palomäki
13. C.I.B. & FI & EE & LV & LT & SI & BALT & RO & RO GR MVA RO & LT VMVA SI & LT & LV & EE & BALT JMVA SIJV-12 LVJV-12 SIV-14 Black Berry Av Eas Garden 36
(Anthems Brass Tan Alpha x Lo-Fot-Tibben Shania Come On Over) om. Mirja Parkkonen
14. C.I.B. & POHJ & FI & SE & NO MVA Graubube Jägermeister 34
(Ticapon Young Rebel x Almond Tree’s Mona Lisa) om. Maiju Savolainen
14. RO & LT MVA RO & LT JMVA SIJV-19 Mylegend Moonshine 34
(Lucky Strike Z La-Ni-Lu x Tregai Maria Luisa) om. Mirja Parkkonen & Kirsi Lappalainen
16. C.I.B. & POHJ & FI & DK & SE & EE MVA HeJW-14 HeW-14 DKV-17 Famenhoffin Candy King 32 (Yno Von Den Kleinen Zwergen x Almond Tree’s Truly Yours) om. Mira Kärkkäinen
17. FI MVA Pienenpolun Priha 31 (Candidus Elli Z Gipova x Pienenpolun Lady Black) om. Kirsi Lappalainen & Joni Johansson & Helmi Suvisaari
18. FI MVA Ansakan Odusseus 30 (Tempore Version License x Tempore Sister Act) om. Anne Kailasuo
18. Old Harbor’s Harmony 30 (Old Harbor’s Diamonds Are Forever x Old Harbor’s Coco Colada) om. Ida-Maria Volturi
18. JV-19 PMV-19 PMJV-19 Tempore Coyote Ugly 30 (Pasifixin Rikitikitavi x Tempore Booby Trap) om. Hanna Kukkurainen
21. FI & SE MVA Tempore Sister Act 28 (Brown Berry Belami Plataanenhof x Tempore Replicated Me) om. Anne Kailasuo
22. FI & LT & SI MVA Pienenpolun Miss Vinha 26 (Candidus Elli Z Gipova x Pienenpolun Lady Priscilla) om. Kirsi Lappalainen
23. C.I.B. & POHJ & FI & SE & SK & DK & EE MVA V-09 FRJV-11 Ticapon Abby’s Boy 25 (Billy Boy Von Chandrapura x Spitz Huset’s Abby) om. Erkki Linkohaka
24. FI MVA Leinikan Ainoa Adonis 24 (Lapintähti Talvi-Kide x Leinikan Unohtumaton) om. Lea Tumelius
24. FI & SE MVA EE VMVA RKFV-10 JMV-10 RKFV-11 Ticapon Wilma Lady 24 (Thomdy Dom’s Wilhelm Tell x Ticapon Lovely Ambrosia) om. Kirsi Honkanen
26. C.I.B. & POHJ & FI & DK & SE & EE & LV & LT & BALT MVA DKV-15 V-15 EEV-16,-17,-18 HeVW-19 VV-19 Tempore Free Kick 23 (Tregai Teddy Bear x Tempore Latest Update) om. Kristiina Sairanen
27. FI & EE MVA Sallaisen Mamman Mussukka 22 (Black Adriano Belami Plataanenhof x Pienenpolun Olivia) om. Salla Leinonen
27. C.I.B. & FI & SE & EE MVA SEV-15 SEJV-15 EEV-17 Tregai Charlie Aida 22 (Almond Tree’s What A Devil x Dilina Royal Carmen) om. Piia Pekkola
27. C.I.B. & FI & EE MVA EE JMVA EEV-10 MV-12 PMVV-18 NOVV-18 HeVW-18 VV-18 Almond Tree’s What A Devil 22 (Ramovet’s Afos x Tempore Was Here) om. Piia Pekkola
27. FI MVA HeJW-18 Ramovet’s Dirofilaria 22 (Tempore Knows Best x Tregai Charlie Aida) om. Piia Pekkola
27. PL & EE JMVA HeJW-18 JV-18 V-18 EEJV-18 EUJV-18 Tempore Answer Is 22 (Tempore Knows Best x Tempore Trivia Quiz) om. Kristiina Herskoi
32. Cadinan Valtteri 20 (Pp. Priimus x Cadinan Gunvor) om. Pirkko Sihvonen
33. C.I.B. & FI & DK & LT MVA Tempore Brand Name 19 (Ticapon Abby’s Boy x Tirhan Überraschung) om. Leena & Juhana Salonen
34. Cadinan Sisu 18 (Cadinan Sigismund x Cadinan Iki Ihana) om. Jenna Jämsen & Petri Laukkanen
34. FI MVA Gritty Wiggle’s Captain Hook 18 (Famenhoffin Candy King x Gritty Wiggle’s Avicii) om. Henna Virtala & Pirjo Hiekkala
34. Obisan Hulivili Hilima 18 (Seitakeron Xehveli x Lecibsin Olisa) om. Sari Korhonen
37. Basnauz Black Lisette 16 (Pasifixin Rikitikitavi x Basnauz Black Pearl) om. Pirjo Hiekkala & Henna Virtala
38. Mustaojan Odette 15 (Candidus Elli Z Gipova x Mustaojan Moonlight Serenade) om. Maija-Liisa Penttilä
39. Pienenpolun Kaneli 14 (Ihmeellinen Aton x Pienenpolun Lady Fasupala) om. Kirsi Lappalainen & Sanna Savolainen
39. Puhtituulen Silkkiliina 14 (Thomdy Dom’s Gold Digger x Puhtituulen Dana) om. Jessi Landen
39. FI MVA Tregai Scorpion 14 (Almond Tree’s What A Devil x Dilina Royal Carmen) om. Minna Jantunen
42. Pienenpolun Lady Ronja 12 (Candidus Elli Z Gipova x Pienenpolun Lady Ruu) om. Salla Leinonen & Kirsi Lappalainen
42. Pienenpolun Lady Rosita 12 (Candidus Elli Z Gipova x Pienenpolun Lady Ruu) om. Kirsi Lappalainen
44. FI MVA Cadinan Isadora 10 (Lillhamras Vagabond x Cadinan Öinen Lumo) om. Anja Helvasto
44. BY & LT JMVA Sweetie-Pie Honolulu 10 (Pasifixin Rikitikitavi x Pasifixin Venice)om. Marja-Liisa Kotiranta
46. FI MVA Cadinan Fresh Fantacy 9 (Piccobello’s Beethoven x Cadinan Marcela) om. Sari Sipponen
47. EE & LV & RO & RO GR MVA BY &LT & LV & EE & BALT JMVA VIl Meerom Åddny Ådessa 7 (Candidus Elli Z Gipova x Vil Meerom Zirella) om. Anneli Hämäläinen

Vuoden kleini 2019 veteraanit, musta & ruskea

1. C.I.B. & FI & LV & LT MVA JV-10 LTV-12 HeVW-18,-19 VV-18,-19
Pienenpolun Lady Pernilla 55
(Shafran Sheeny Berry Ron x Pienenpolun Lady Juuli) om. Merja Puuskamäki
2. C.I.B. & FI & EE MVA EE JMVA EEV-10 MV-12 PMVV-18 NOVV-18 HeVW-18 VV-18 Almond Tree’s What A Devil 53
(Ramovet’s Afos x Tempore Was Here) om. Piia Pekkola
2. C.I.B. & POHJ & FI & SE & SK & DK & EE MVA V-09 FRJV-11 Ticapon Abby’s Boy 53
(Billy Boy Von Chandrapura x Spitz Huset’s Abby) om. Erkki Linkohaka
4. C.I.B. & FI & EE & LV & LT & SI & BALT & RO & RO GR MVA RO & LT VMVA SI & LT & LV & EE & BALT JMVA SIJV-12 LVJV-12 SIV-14 Black Berry Av Eas Garden 52
(Anthems Brass Tan Alpha x Lo-Fot-Tibben Shania Come On Over) om. Mirja Parkkonen
4. FI MVA Pienenpolun Lilla Milla 52
(Baccarat Cherie Boheme x Pienenpolun Lady Diamond) om. Kati Hujanen
6. FI & SE MVA Tempore Sister Act 38
(Brown Berry Belami Plataanenhof x Tempore Replicated Me) om. Anne Kailasuo
7. C.I.B. & POHJ & FI & DK & SE & EE & LV & LT & BALT MVA DKV-15 V-15 EEV-16,-17,-18 HeVW-19 VV-19 Tempore Free Kick 36
(Tregai Teddy Bear x Tempore Latest Update) om. Kristiina Sairanen
8. FI & SE MVA EE VMVA RKFV-10 JMV-10 RKFV-11 Ticapon Wilma Lady 32
(Thomdy Dom’s Wilhelm Tell x Ticapon Lovely Ambrosia) om. Kirsi Honkanen
9. Puhtituulen Silkkiliina 28
(Thomdy Dom’s Gold Digger x Puhtituulen Dana) om. Jessi Landen
9. C.I.B. & FI & DK & LT MVA Tempore Brand Name 28
(Ticapon Abby’s Boy x Tirhan Ûberraschung) om. Leena Salonen
9. FI MVA Tempore Total Recall 28 (Herzog Hugo Von Der Arnold’s Eiche x Orion Oh Look At Me) om. Kati Hujanen
12. FI MVA Tregai Scorpion 24 (Almond Tree’s What A Devil x Dilina Royal Carmen) om. Minna Jantunen
13. C.I.B. & POHJ & FI & SE & SK & DK & EE MVA Springlet Daycrusier 23 (Oberitz Eurovision x Stumpans Tuffa Tiffany Persson) om. Erkki Linkohaka
14. FI MVA Cadinan Fresh Fantacy 22 (Piccobell’s Beethoven x Cadinan Marcela) om. Sari Sipponen
15. FI & EE MVA Pienenpolun Olivia 16 (Shafran Sheeny Berry Ron x Pienenpolun Lady Juuli) om. Elli Aho & Salla Leinonen

Vuoden kleini 2019 pentu, musta & ruskea

1. Tanssitassun Hula Hula 30
(Pienenpolun Priimus x Tanssitassun Amoria) om. Liisa Auvinen
1. Tempore Coyote Ugly 30
(Pasifixin Rikitikitavi x Tempore Booby Trap) om. Hanna Kukkurainen
3. Tempore Live Journal 28
(Tempore Northern Cross x Tempore Cutting Edge) om. Sari Toivonen
3. Ticapon News App 28
(Pienenpolun Priimus x Tempore News Cut) om. Erkki Linkohaka
5. Ansakan Siida 20
(Lapintähti Talvi-Kide x Pasifixin Milla) om. Maria Wacklin, Anne Kailasuo & Lea Tumelius
5. Ramovet’s Echinococcus 20 (Famenhoffin Candy King x Tregai Charlie Aida) om. Sonja Ahola
7. Heldalan Xanne 18 (Cadinan Ihmemies x Cadinan Netta) om. Nina & Peetu Papunen & Seija Luukkonen
8. Pienenpolun Kaneli 16 (Ihmellinen Aton x Pienenpolun Lady Fasupala) om. Kirsi Lappalainen & Sanna Savolainen
9. Magical Rose’s I’m Raving 15 (Old Harbor’s Don’t Tell Mama x Magical Rose’s Circles Of Love) om. Piia Partanen
10. Cadinan Aada 12 (Pienenpolun Priimus x Cadinan Iki Ihana) om. Tuija Laine
11. Eve’s Dreams Amethyst 10 (Old Harbor’s Diamonds Are Forever x Basnauz Black Pearl) om. Jenni Luukkanen
11. Jetulan Hemaiseva Helena 10 (Cadinan Ihmemies x Pienenpolun Lady Lakupala) om. Tuija Laine
11. Pirmese Charme 10 (Pirmese Horatio Caine x Pp. Lady Diana) om. Jonnamaarit Pirinen-Lepistö & Seppo Pirinen
11. Ramovet’s Fabella 10 (Candidus Elli Z Gipova x Ramovet’s Cheyletiella) om. Piia Pekkola
15. Old Harbor’s Im Dressed In My Own Design 6 (Candidus Elli Z Gipova x Old Harbor’s Daddy’s Girl) om. Laura Hanka
15. Old Harbor’s Just Do It 6 (Valechol Chocolate Sensation x Ansakan Geimaileva Giselle) om. Laura Hanka

Vuoden kleinikasvattaja 2019, musta & ruskea

1. Pienenpolun kennel 206 om. Kirsi Lappalainen
2. Tempore kennel 196 om. Laura Ruotsalainen
3. Cadinan kennel 103 om. Pirkko Sihvonen
4. Ticapon kennel 98 om. Kirsi Honkanen
5. Old Harbor’s kennel 80 om. Laura Hanka
6. Ramovet’s kennel 76 om. Piia Pekkola
7. Leinikan kennel 68 om. Lea Tumelius
8. Basnauz kennel 58 om. Maiju Hautala
9. Gritty Wiggle’s kennel 24 om. Henna Virtala & Pirjo Hiekkala