Kleinspitz, musta ja ruskea, 2018

Vuoden kleini 2018, musta & ruskea

1. FI MVA EE & RO JMVA HEW-18 Pienenpolun Lady Betty 59
(Istar Monteka x Pienenpolun Lady Beauty) om. Kirsi Lappalainen
2. C.I.B. & POHJ & FI & DK & SE & EE MVA HeJW-14 HeW-14 DKV-17 Famenhoffin Candy King 57
(Yno Von Den Kleinen Zwergen x Almond Tree’s Truly Yours) om. Mira Kärkkäinen
3. C.I.B. & FI & LV & LT MVA JV-10 LTV-12 HeVW-18 VV-18 Pienenpolun Lady Pernilla 52
(Shafran Sheeny Berry Ron x Pienenpolun Lady Juuli) om. Merja Puuskamäki
4. C.I.B. & POHJ & FI & DK & LV & NO & LT MVA DKJV-16 HeJW-16 JV-16 HeW-17 Tempore By The Way 50
(Tempore Making Waves x Tempore Extreme Ops) om. Laura Blomwall
5. C.I.B. & POHJ & FI & SE & SK & DK & EE MVA V-09 FRJV-11 Ticapon Abby’s Boy 49
(Billy Boy Von Chandrapura x Spitz Huset’s Abby) om. Erkki Linkohaka
6. FI MVA Ramovet’s Cheyletiella 48
(Tempore Hurricane Fighter x Tregai Charlie Aida) om. Piia Pekkola & Päivi & Sini Lehtonen
7. FI MVA Cadinan Iki Ihana 46
(Lillhamras Vagabond x Cadinan Öinen Lumo) om. Pirkko Sihvonen
7. FI MVA HeW-18 Pienenpolun Priimus 46
(Candidus Elli Z Gipova x Pienenpolun Lady Black) om. Pirkko Sihvonen
9. PL & EE JMVA HeJW-18 JV-18 V-18 EEJV-18 EUJV-18 Tempore Answer Is 43
(Tempore Knows Best x Tempore Trivia
Quiz) om. Kristiina Herskoi
9. C.I.B. & FI & DK & EE & LV MVA HeJW-16 JV-16 Tempore Ten Yards 43
(Tempore Free Kick x Quickgirl Vom Schülerhof ) om. Terhi Raivio
11. C.I.B. & FI & EE MVA EE JMVA EEV-10 MV-12 PMVV-18 NOVV-18 HeVW-18 VV-18 Almond Tree’s What A Devil 42
(Ramovet’s Afos x Tempore Was Here) om. Piia Pekkola
12. FI MVA Pienenpolun Lilla Milla 40
(Baccarat Cherie Boheme x Pienenpolun Lady Diamond) om. Kati Hujanen
13. JV-18 V-18 Basnauz Black Lovisa 38
(Pasifixin Rikitikitavi x Basnauz Black Pearl) om. Maiju Palomäki
14. PMJV-18 Ramovet’s Demodex 37
(Tempore Knows Best x Tregai Charlie Aida) om. Sonja Ahola
15. C.I.B. & POHJ & FI & DK & SE & EE & LV
& LT & BALT MVA DKV-15 V-15 EEV-16,-17,-18 Tempore Free Kick 35
(Tregai Teddy Bear x Tempore Latest Update) om. Kristiina Sairanen
16. FI MVA Mustaojan Merkurius 34
(Famenhoffin Candy King x Mustaojan Ögonblick) om. Mira Kärkkäinen
17. FI MVA Rus Haus Vorhut Gerard De Kvin 32
(Yingyang Lindt Star x Rus Haus Vorhut Tiffani Tissen) om. Esa & Laura Ruotsalainen
17. FI MVA Pienenpolun Lady Fasupala 32
(Valechol Chocolate Sensation x Pienenpolun Cokolate Princes) om. Kirsi Lappalainen
19. Leinikan Ainoa Adonis 30
(Lapintähti Talvi-Kide x Leinikan Unohtumaton) om. Lea Tumelius & Milena Järvenpää
19. C.I.B. & FI & SE & EE MVA SEV-15 SEJV-15 EEV-17 Tregai Charlie Aida 30
(Almond Tree’s What A Devil x Dilina Royal Carmen) om. Piia Pekkola
21. FI MVA Tempore Total Recall 29
(Herzog Hugo Von Der Arnold’s Eiche x Orion Oh Look At Me) om. Kati & Anni
Hujanen

Vuoden kleini 2019 veteraanit, musta & ruskea

1. C.I.B. & FI & LV & LT MVA JV-10 LTV-12 HeVW-18 VV-18 Pienenpolun Lady Pernilla 64
(Shafran Sheeny Berry Ron x Pienenpolun
Lady Juuli) om. Merja Puuskamäki
2. C.I.B. & FI & EE MVA EE JMVA EEV-10 MV-12 PMVV-18 NOVV-18 HeVW-18 VV-18 Almond Tree’s What A Devil 60
(Ramovet’s Afos x Tempore Was Here) om. Piia Pekkola
3. FI MVA Pienenpolun Lilla Milla 56
(Baccarat Cherie Bohemia x Pienenpolun Lady Diamond) om. Kati & Anni Hujanen
3. C.I.B. & POHJ & FI & SE & SK & DK & EE MVA V-09 FRJV-11 Ticapon Abby’s Boy 56
(Billy Boy Von Chandrapura x Spitz Huset’s Abby) om. Erkki Linkohaka
5. FI MVA Cadinan Fresh Fantacy 48/5
(Piccobello’s Beethoven x Cadinan Marcela) om. Sari Sipponen
6. C.I.B. C.E.C. POHJ FI SE DK DE (VDH) LU EE LV LT SI CZ NL BALT RO GR RO MVA DE (VDH) EE HU LT AT CZ VMVA JHSG11 LVV-10 MV-10 BALTV-10 LTV-11 EUSG11 EUV-11 BDSG-11,-12 VDHEUSG12 BUV-12 WA-12,-14 BDVSG-13,-14,-16,-17 BALTVV-13 LTVV-14,-17 EEVV-14 EEV-10,-14 VWA-14 DKVV-15,-16 VDHEUVSG-14,-16,-17,-18 DEVV-13,-14,-15,-16,-17,-18 EUVV-15,-16 BENELUXVV-15,-16,-17,-18 AVBDSG16,17 BENELUXV-15,-17 MVV-13,-17,-18 HRBVSG16,17 Tempore Aber Doch 47/5
(Chilite Sahara Sunset x Tirhan Nach Exempel) om. Irma & Jouni Pesonen
7. FI MVA Tempore Total Recall 42/5
(Herzog Hugo Von Der Arnold’s Eiche x Orion Oh Look At Me) om. Kati & Anni
Hujanen
8. C.I.B. & FI & DK & EE MVA JMV-08 RKFV-09 Tempore Giggle Wiggle 28/3
(Billy Boy Von Chandrapura x Viliten’s Dianna) om. Pirjo Hiekkala

Vuoden kleinikasvattaja 2019, musta & ruskea

1. Pienenpolun kennel 251 pist. om. Kirsi Lappalainen
2. Tempore kennel 200 pist. om. Laura Ruotsalainen
3. Ticapon kennel 124 pist. om. Kirsi Honkanen
4. Ramovet’s kennel 85 pist. om. Piia Pekkola
5. Cadinan kennel 83 pist. om. Pirkko Sihvonen
6. Basnauz kennel 68 pist. om. Maiju Palomäki
7. Gritty Wiggle’s kennel 58 pist. om. Pirjo Hiekkala & Henna Virtala
8. Candybay’s kennel 30 pist. om. Nina Tamlander