Vuoden agilitypienpystykorva

Vuoden Agilitypystis-kilpailun säännöt

Agility-tulostaulukko – avuksi agilitytulosten kirjaamiseen

Vuoden agilitypienpystykorva 2021

sija rotu virallinen nimi kutsumanimi omistaja/ohjaaja pisteet
1. klein Mäntyhavun Martta ”Luna” Heidi Lillvis 177
2. klein Graubube Gefährtin ”Tuuli” Seija & Toivo Kangas / Hennariikka Kangas 147
3. klein My-Champagne Babealicious ”Taiga” Tiina Pikkarainen 137
4. klein Tanssitassun Bachata ”Ilo” Liisa Auvinen 60
5. klein Lumitarinan Ehtivä Elviira ”Elle” Heidi Lillvis 42
6. klein Glamourell Fashion Design ”Nuppu” Jenni Hienovirta 24

Vuoden agilitypienpystykorva 2020

sija rotu virallinen nimi kutsumanimi omistaja/ohjaaja pisteet
1. klein Tempore Name Game ”Iita” Emma Räihä 108
2. klein Tempore Knows Best ”Ruuti” Kristiina Herskoi 100
3. klein Pienenpolun Victoria ”Ria” Dita Trög 71
4. klein Graubube Gefährtin ”Tuuli” Seija & Toivo Kangas / Hennariikka Kangas 65
5. klein Jetulan Apollo ”Aku” Sonja Lehto 53
6. klein Usvarannan Taikayön Lumous ”Mimmi” Liisa Auvinen 23
7. klein Bantamgirl ”Tytti” Tarja Klemola 12
8. klein Holly z Temných nocí ”Enne” Marika Koivisto 11
8. klein Tanssitassun Bachata ”Ilo” Liisa Auvinen 11

Vuoden agilitypienpystykorva 2019

sija rotu virallinen nimi kutsumanimi omistaja/ohjaaja pisteet
1. klein Gritty Wiggle’s Amnesia ”Maisa”  Henna Virtala 192
2. klein Noblefamily’s Flying High ”Kir” Mari Saukko 139
3. klein Tempore Name Game ”Iita” Emma Räihä 132
4. klein Famenhoffin Candy King ”Tuisku” Mira Kärkkäinen 113
4. klein Graubube Gefährtin ”Tuuli” Seija & Toivo Kangas / Hennariikka Kangas 113
6. pom Ewejoy Mr Mafia Boss ”Topi” Kirsi Tervo 100
7. klein Usvarannan Taikayön Lumous ”Mimmi” Liisa Auvinen 96
8. klein Kleintrouble Starlit Premiere ”Madde” Vuokko Cumlander 68
9. klein Tregai Amanda ”Viida” Merje Meisner-Löf 36
10. klein Tanssitassun Bachata ”Ilo” Liisa Auvinen 25

Vuoden agilitypienpystykorva 2018

sija rotu virallinen nimi kutsumanimi omistaja/ohjaaja pisteet
1. klein Noblefamily’s Flying High ”Kir” Mari Saukko 138
2. klein Mäntyhavun Martta ”Luna” Heidi Lillvis 131
3. klein Gritty Wiggle’s Amnesia ”Maisa”  Henna Virtala 129
4. klein Famenhoffin Candy King ”Tuisku” Mira Kärkkäinen 101
5. pom Ewejoy Mr Mafia Boss ”Topi” Kirsi Tervo 81
6. klein Tempore Name Game ”Iita” Emma Räihä 72
7. klein Tempore Knows Best ”Ruuti” Kristiina Herskoi 62
7. klein Jetulan Apollo ”Aku” Sonja Lehto 62
9. klein Graubube Gefährtin ”Tuuli” Seija & Toivo Kangas / Hennariikka Kangas 51
10. klein Bantamgirl ”Tytti” Tarja Klemola 46

Vuoden agilitypienpystykorva 2017

sija rotu virallinen nimi kutsumanimi omistaja/ohjaaja pisteet
1. klein Gritty Wiggle’s Amnesia ”Maisa”  Henna Virtala 102
2. klein Pienenpolun Cinnamon Bear ”Kaneli” Jonna Saarela 83
3. klein Famenhoffin Candy King ”Tuisku” Mira Kärkkäinen 78
4. klein Tempore Name Game ”Iita” Emma Räihä 74
5. klein Pienenpolun Miss Luna ”Luna” Tiina Pikkarainen 69
6. klein Mäntyhavun Martta ”Luna” Heidi Lillvis 66
6. klein Tempore Gotta Feeling ”Remu” Raija Kipinä 66
8. klein Usvarannan Taikayön Lumous ”Mimmi” Liisa Auvinen 62
9. klein Tempore Knows Best ”Ruuti” Kristiina Herskoi 47
10. klein Pienenpolun Coconut Craeker ”Coco” Jonna Saarela 42
11. pom Ewejoy Mr Mafia Boss ”Topi” Kirsi Tervo 37
12. klein Jetulan Apollo ”Aku” Sonja Lehto 23
13. klein My-Champagne Babealicious ”Taiga” Tiina Pikkarainen 15

Vuoden agilitypienpystykorva 2016

sija rotu virallinen nimi kutsumanimi omistaja/ohjaaja pisteet
1. klein Pienenpolun Cinnamon Bear ”Kaneli” Jonna Saarela 155
2. klein Kastanjan Zinetti ”Konsta” Niina Valkama 114
3. klein Gritty Wiggle’s Amnesia ”Maisa”  Henna Virtala 92
4. klein Tempore Gotta Feeling ”Remu” Raija Kipinä 72
5. pom Ewejoy Mr Mafia Boss ”Topi” Kirsi Tervo 71
6. klein Usvarannan Taikayön Lumous ”Mimmi” Liisa Auvinen 62
6. klein Noblefamily’s Flying High ”Kir” Mari Saukko 62
8. klein Saxklein Mister Loyal Ronald ”Ron” Tiina Korhonen 41
9. klein Gyanta’s Edge Of Sanity ”Mimmi” Juulia Savolainen 39
10. klein Tempore Name Game ”Iita” Emma Räihä 32
11. klein Tempore Knows Best ”Ruuti” Kristiina Herskoi 30
12. klein Magical Rose’s Aim For The Trick ”Aimo” Piia Partanen 27

Vuoden agilitypienpystykorva 2015

sija koira virallinen nimi omistaja/ohjaaja pisteet
1 Kaneli PIENENPOLUN CINNAMON BEAR Jonna Saarela 114
2 Maisa Gritty Wiggle’s Amnesia Henna Virtala 60
2 Devi DEVI VOM HAUS KRING Kirsi Saura/Hanna Downton 60
4 Mimmi USVARANNAN TAIKAYÖN LUMOUS Liisa Auvinen 48
5 Iita Tempore Name Game Emma Räihä 47
6 Nappi BROWN BERRY BELAMI PLATAANENHOF Piia Sorsa/Jari Sorsa 46
7 Luna Pienenpolun Miss Luna Tiina Koponen 44
7 Viida TREGAI AMANDA Merje Meisner-Löf 44
9 Missy TEMPORE MISSING WORDS Pirkko Kujanpää/Riikka Kajan 42
10 Ilo LENIENCES KESAREA Pirkko Kujanpää/Riikka Kajan 40
11 Topi Ewejoy Mr Mafia Boss Kirsi Tervo 38
12 Aimo Magical Rose’s Aim for the trick Piia Partanen 32
13 Remu TEMPORE GOTTA FEELING Raija Kipinä 30

 

Vuoden agilitypienpystykorva 2014

koira virallinen nimi omistaja/ohjaaja pisteet
Kaneli PIENENPOLUN CINNAMON BEAR Jonna Saarela 114
Vippi IKIOMA VIKA-TIKKI Minna / Marko Parviainen 102
Sinda NOBLEFAMILY’S PRAIRIE ROSE Vuokko Cumlander 74
Missy TEMPORE MISSING WORDS Pirkko Kujanpää/Riikka Kajan 66
Kira TIRHAN UNDER CURRENT Tarja Klemola 48
Luna PIENENPOLUN MISS LUNA Tiina Koponen 39
Mimmi USVARANNAN TAIKAYÖN LUMOUS Liisa Auvinen 34
Nitta DACABE KANSAS ROSE Sonja Nyman 34
Nappi BROWN BERRY BELAMI PLATAANENHOF Piia Sorsa 27
Viida TREGAI AMANDA Merje Meisner-Löf 20

 

Vuoden agilitypienpystykorva 2013

koira virallinen nimi omistaja/ohjaaja pisteet
Vippi IKIOMA VIKA-TIKKI Minna / Marko Parviainen 132
Anni ANNIA VON DER ROSENPFORTE Johanna Wüthrich 113
Kaneli PIENENPOLUN CINNAMON BEAR Jonna Saarela 109
Sinda NOBLEFAMILY’S PRAIRIE ROSE Vuokko Cumlander 105
Nape THOMDY DOM’S SANTINO Henna Dufva 87
Nappi BROWN BERRY BELAMI PLATAANENHOF Piia Sorsa 85
Devi DEVI VOM HAUS KRING Kirsi Saura/Hanna Downton 48
Hedda NOBLEFAMILY’S HAZE OF SUN Vuokko Cumlander 46
Ilo LENIENCES KESAREA Pirkko Kujanpää/Riikka Kajan 43
Kira TIRHAN UNDER CURRENT Tarja Klemola 40
Iita TEMPORE NAME GAME Emma Räihä 29
Missy TEMPORE MISSING WORDS Pirkko Kujanpää/Riikka Kajan 26
Viida TREGAI AMANDA Merje Meisner-Löf 12