Vuosikokous 6.3.2022

Kutsu Pienpystykorvat ry:n sääntömääräiseen vuosikokoukseenAika: 6.3.2022 klo 14.00Paikka: Renkomäen halli (Simolankatu 2, 15680 Lahti)
Kokoukseen on myös mahdollista osallistua etänä.

Ilmoittautuminen
Kahvitusta varten pyydämme ennakkoilmoittautumisia viimeistään torstaina 3.3. oheisen linkin kautta: Osallistun vuosikokoukseen Lahdessa

Etänä kokoukseen osallistuvien tulee ilmoittautua sunnuntaihin 27.2.2022 mennessä, oheisen linkin kautta: Osallistun vuosikokoukseen etänä

Kutsulinkki kokoukseen lähetetään etukäteen ilmoittautuneiden sähköpostiin.

Valitettavasti epävarman koronatilanteen vuoksi vuosikokouksen yhteyteen ei ole suunniteltu oheisohjelmaa.

Kokoukseen osallistuminenKokouksessa jokaisella yhdistyksen jäsenellä on läsnäolo- ja puheoikeus. Äänioikeus on 18-vuotta täyttäneellä jäsenellä. Valtakirjoilla ei voi äänestää.

Ennakkoon ilmoittautuneille jäsenille lähetetään kokouslinkki sähköpostilla ennen kokousta. Kokoukseen osallistuakseen, tulee käytössä olla nettiyhteys sekä tietokone, tabletti tai älypuhelin, jossa on mikrofoni sekä kaiuttimet/kuulokkeet.

Vaalisalaisuuden turvaamiseksi mahdolliset äänestykset toteutetaan sähköisesti, myös kokouspaikalle saapuvien kesken. Yhdistys ei varaa paikalle äänestystä varten välineistöä, joten ota mukaan oma laite nettiyhteydellä.

Yhteys kokousta varten avataan klo 13:50, liitythän kokoukseen ajoissa, jotta mahdolliset tekniset haasteet ehditään selvittää ennen kokouksen alkua.

VUOSIKOKOUS – ESITYSLISTA

Aika: 06.03.2022 klo 14

Paikka: Renkomäen halli, Simolankatu 2, Lahti

1. Kokouksen avaus2. Kokouksen puheenjohtajan valinta3. Kokouksen laillisuuden ja päätösvaltaisuuden toteaminen4. Kokouksen sihteerin valinta5. Kahden pöytäkirjantarkastajan valinta6. Kahden ääntenlaskijan valinta7. Esityslistan hyväksyminen kokouksen työjärjestykseksi8. Vuoden 2021 toimintakertomus ja tilinpäätös9. Toiminnantarkastajan lausunto, tilinpäätöksen vahvistaminen ja vastuuvapauden myöntäminen hallitukselle10. Hallituksen puheenjohtajan valitseminen seuraavaksi toimikaudeksi11. Hallituksen jäsenten valitseminen erovuoroisten ja eroavien tilalle12. Yhden toiminnantarkastajan ja hänen varahenkilönsä valinta13. Hallituksen esitys seuraavan toimikauden työ- ja toimintasuunnitelmaksi ja talousarvioksi14. Vuoden 2023 jäsenmaksun määrääminen15. Hallituksen esittämät asiat     15.1. Vuoden koiratanssi- ja nosework-koirakilpailuiden pisteenlaskuesitys     15.2. Vuoden näyttelykoirakilpailun pisteidenlaskuesitys veteraanien osalta16. Jäsenten esittämät asiat     16.1. Ehdotus pennunostajien liittämisestä yhdistyksen jäseniksi17. Muut esille tulevat asiat18. Kokouksen päättäminen

Tervetuloa!

Pienpystykorvat ryHallitus


Tiedote on lähetetty Pienpystykorvat ry:n jäsenille, jäsenrekisteriin ilmoitettuun sähköpostiosoitteeseen. Mikäli haluat jatkossa kokouskutsut perinteisellä postilla, ilmoita siitä erikseen kirjallisesti yhdistyksen hallitukselle.